Ложкін і Порошенко нажилися на відмитих кланом Януковича коштах

Як повідомляє найавторитетніший в арабський канал Al Jazeera, Президент України Петро Порошенко виключив напередодні екс-керівника своєї адміністрації Бориса Ложкіна зі складу Національної інвестиційної ради, оскільки вони подали запит про розслідування щодо продажу United Media Holdings.

Напередодні з’явилась інформація, що Петро Порошенко виключив Бориса Ложкіна зі складу Національної інвестиційної ради.

В Al Jazeera стверджують, що сталося це за кілька годин після того, як журналісти ресурсу сконтактували з ними щодо історії, яка свідчить, що обоє отримали десятки мільйонів доларів від угоди з продажу UMH бізнесменові Сергію Курченку 2013 року.

Зазначається, що ці кошти були частиною виплати у розмірі 500 мільйонів доларів від Курченка. Видання наголошує, що цей олігарх грав провідну роль в оточенні колишнього президента України Віктора Януковича.

Такий висновок ресурс зробив завдяки розслідуванню австрійських правоохоронців транзакції на суму 130 мільйонів доларів, що стала частиною угоди, яка, за підозрою, могла бути відмиванням грошей.

За інформацією ЗМІ, отриманий ними документ вказує нібито на те, що виплачені гроші за UMH надійшли з кредиту, забезпеченого Курченком вкраденими активами. Крім того, аналіз документів реєстру свідчить про те, що через компанію на Британських Віргінських островах Порошенко був у ролі акціонера у день продажу та отримав певні привілеї від цієї угоди, щоправда політик постійно заперечує.

«Отже, якщо він не вийшов заздалегідь із компанії на Британських Віргінських, то в момент продажу Порошенко отримав 15 мільйонів доларів США, потроївши свої початкові інвестиції», – ідеться у матеріалі.

Щоправда, у коментарі ресурсу представник Президента заявив, що той прямо чи опосередковано не володів жодним пакетом акцій компанії United Media Holdings 28 жовтня 2013 року. Відповідно, Порошенко не отримував жодних грошей від продажу. Він додав, що глава держави продавав свої частки у всіх проектах UMH у 2012 та травні 2013 року, відповідно.

У розслідуванні також зазначено, що Курченко виділив 50 мільйонів доларів на забезпечення вищезазначеного кредиту. Проте раніше стало відомо, що ці гроші проходили через три кіпрські компанії, які входили до складу величезного «кримінального підприємства», що розікрало і відмило 1,5 мільярда доларів від імені колишнього оточення Януковича.

Відповідно, майже третина грошей, які отримав Ложкін і його інвестори, мають незаконне походження, оскільки їх шахрайським шляхом було виведено з позики, яка забезпечувалася вкраденими грошима. Учасники кампанії своєю чергою вважають, що це є достатньою підставою для подальшого розслідування як в Україні, так і в Австрії.

Читайте: Тарас Загородній: Відставка Ложкіна як зміна парадигми