Сергій Власенко наголосив, що Україна по факту живе у президентській, а не парламентсько-президентській республіці

Президент Петро Порошенко, який контролює більшу частину своєї фракції БПП, та екс-прем’єр-міністр Арсеній  Яценюк, який контролює майже всю свою фракцію «Народного фронту», здійснюють зовнішнє керування парламентом. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко в ефірі одного з українських телеканалів, передає прес-служба партії.

За його словами, жодне рішення не ухвалюється всередині Верховної Ради України, усі рішення ухвалюються ззовні. Рада лише проводить процедури,  що «нагадують якесь парламентське життя».

Власенко також наголосив, що ще ніколи не бачив  такого зовнішнього керування законодавчим органом влади, яке є зараз. «До того ж суди сьогодні не функціонують незалежно.  Прокуратура – ні звичайна, ні антикорупційна – не виконують повноважень, передбачених Конституцією України. НАЗК, НАБУ –  не виконують своїх функцій».

На його думку, необхідно поновити можливість державних  інституцій виконувати свої функції згідно з Конституцією. Окрім того, переконаний політик, за останні три роки український народ почав втрачати свою державу.

«Президент не виконує своїх функцій, він виконує якісь інші функції, які точно не передбачені Конституцією України. Відповідає президент  за оборону, безпеку і міжнародні відносини, то нехай і займається цими питаннями. Деякі експерти змушені констатувати, що за Основним документом ми живемо в парламентсько-президентській республіці, а по факту – в президентській», – резюмував Власенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ