Політолог спрогнозував, що створення антикорупційних судів може призвести до низки проблем

Чимало хто очікує, що створення Спеціального антикорупційного суду покращить ситуацію. Щоправда, поспішати з ухваленням закону не варто, позаяк це може створити хаос у діяльності судів. Крім того, треба дочекатися перезавантаження Верховного Суду України, який нині є на етапі оновлення. Про це розповів директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов у коментарі 24.

Експерт вважає, що у створенні антикорупційних судів є логіка, оскільки, як він нагадав, в Україні певний період у правоохоронних органах відбувався «негативний відбір» – коли не було необхідності через слідство довести провину підозрюваного і виграти суд, оскільки все це відбувалося через адміністративний тиск, телефонне право тощо.

Тим не менше, підкреслив Леонов, законопроект не можна писати «на коліні».

«Треба підійти відповідально. Бо буде втрачений час, потім піде розчарування, політична боротьба. Уже маємо приклад закону про люстрацію, який продавили і який через недосконалість породив велику кількість проблем», – наголосив політолог.

Крім того, як він зауважив, громадські активісти, які наполягають на цьому суді, фактично підводять цю ідею під провал через суперечності із Конституцією, якою заборонено створення окремих судів.

За словами експерта, важливо,  щоби, коли будуть подавати закон, оминути ці проблеми, щоби він пройшов експертизу Конституційного Суду.

Саме тому, на переконання фахівця, для початку треба подивитися, яким чином буде перезапущено Верховний суд, оскільки це надважлива частина судової реформи, яку вдалося провести в Україні.

«Україна стає більш проєвропейською, тому що президент позбувається права скасовувати та призначати нові суди. Ці права передані Верховній Раді. Фактично президент віддав найголовнішу «ядерну зброю» щодо впливу на суди, яку завжди мали глави нашої держави», – підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ