1
Президент України Петро Порошенко вшанував пам’ять Героїв Крут

Президент Петро Порошенко вшанував пам’ять героїчного подвигу українців під Крутами, які були розстріляні більшовиками взимку 1918 року. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Глава держави разом з учасниками АТО, головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом, прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, головою Київської міської державної адміністрації Віталієм Кличком, представниками Кабінету міністрів, Адміністрації президента, громадськості поклав квіти до Пам’ятного Хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі.

2
Разом з главою держави у вшануванні Героїв Крут взяли участь високопосадовці, учасники АТО, представниками громадськості
4
Тіла загиблих героїв урочисто перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві

Після встановлення квіткової композиції зі стрічкою в національних кольорах з написом «Героям Крут від Українського народу» до підніжжя пам’ятника учасники церемонії вшанували героїв хвилиною мовчання.

Після цього прозвучав Державний Гімн України, а воїни Почесної варти відсалютували з особистої зброї шістьма залпами. Почесна варта також пройшла урочистим маршем.

У зверненні з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут голова держави подякував молодим людям, які захищають Україну.

45
Порошенко подякував сучасним захисникам України

Порошенко підкреслив, що завдяки всенародній єдності та солідарності світової спільноти зараз ми даємо рішучу відсіч новій російській агресії. За його словами, за утвердження ідеалів незалежності і державності проти імперської навали виступили кращі сини українського народу – гідні нащадки героїв минулого.

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом окупаційної армії російських більшовиків під командуванням Міхаіла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» у кількості близько трьох сотень вояків.

У бою під Крутами захисники української державності здобули переконливу військову перемогу. Наступ противника зупинили, було здійснено

організований відступ, з руйнуванням за собою шляхів і мостів. Російсько-більшовицькі загарбники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор повинен був підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані та зруйновані мости та залізничні шляхи, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ.

Ця затримка ворога дозволила Українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

За свідченнями учасників подій, було вбито понад 250 людей з українського боку. Точно відомі імена 27 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їхні тіла пізніше урочисто перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві.

Читайте: Україна вшановує пам’ять Героїв Крут (відео)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ