Фірма друзів Порошенка залишила банк «Київська Русь» і без грошей, і без нерухомості

Президент Петро Порошенко та його друзі та бізнес-партнери – народний депутат Ігор Кононенко та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський – через підконтрольне їм «Автотранспортне підприємство-2240» взяли 2007 року в банку «Київська Русь» 6 мільйонів доларів кредиту, а тепер відмовляються його повертати. Про це йдеться у сюжеті програми «Слідство.інфо». Сам банк, як відомо, НБУ оголосив банкрутом.

Заставою до кредиту для «Автотранспортного підприємства-2240» була будівля по вулиці Павла Усенка неподалік Дарницької площі в Києві. Тим не менш кредит Порошенко і Ко не повернули, а заставу за кредитом, яка могла б покрити збитки банку, фірма також не віддала.

«АТП мало віддати банку «Київська Русь» все своє заставне майно, в рахунок свого боргу, але раптом з’являється компанія, яка каже, що ми все це встигли забрати раніше», – пояснює журналістка «Радіо Свобода» Анастасія Іванцова.

Вона раніше дослідила, як фірма друзів президента залишила банк і без грошей, і без нерухомості. Підприємство Порошенка і друзів оголосило банкрутство, а всі будівлі перед ліквідацією передало фірмі «Про Девелопмент Тім». Продаж мав ознаки фіктивності, оскільки майно так і залишилося в руках друзів президента. Засновником «Про Девелопмент Тім» виявилася віргінська компанія «Інтрако Менеджмент Лімітед», а її  власником, як раніше з’ясувало «Слідство.Інфо», виявився інший друг президента – заступник генерального директора корпорації «Рошен» Сергій Зайцев.

«Виходить така ситуація: у нас є боржник, який має віддати банку або гроші, або свою територію, у нас є імовірно пов’язана з цим боржником компанія, яка стверджує, що встигла забрати все його майно раніше. І в нас є банк, який залишається ні з чим. А потім ще у стані ліквідації перебуває», – додає журналістка.

У самому банку вже не сподіваються повернути від оточення президента ані кредит, ані нерухомість.

Адвокат Тетяна Кілічава, яка допомагає повернути заощадження населення, стверджує, що якби компанія Порошенка та його друзів повернула банку кредит, а разом з нею те ж саме зробили й інші великі боржники, це дозволило б виплатити всі депозити, які звичайні вкладники втратили на рахунках «Київської Русі».

«Та поки що впливові боржники «Київської Русі» можуть почуватися спокійно. Настільки, що позбувшись претендента на нерухомість, вони вже отримали й величезну ділянку землі під нею. 11 гектарів під АТП та навколо восени 2015 Київрада передала в оренду на двадцять п’ять років іншій фірмі друзів Порошенка – товариству з обмеженою відповідальністю «Автоекспо», – зазначає «Слідство.Інфо».

Як відомо, 6 грудня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконною ліквідацію банку «Київська Русь».

1 листопада Київська місцева прокуратура повідомила про підозру екс-директору Київського центрального відділення ПАТ «Банк «Київська Русь» у службовому підробленні та привласненні грошових коштів в особливо великих розмірах. Раніше про підозру у вчиненні зазначених злочинів було повідомлено начальнику відділу та завідувачу каси, які діяли спільно зі своїм керівником.

Як відомо, у серпні 2016 року СБУ викрила екс-топ-менеджера банку «Київська Русь» у розкраданні 44 млн доларів, він був оголошений в міжнародний розшук.

19 березня 2015 року НБУ відніс банк  до категорії неплатоспроможних.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ