Фото прес-служби Адміністрації президента

Президент України Петро Порошенко закликав всі помісні православні церкви визнати Православну Церкву України. Про це він сказав у промові після Різдвяної літургії в Софії Київській, під час якої було представлено томос про автокефалію Православної Церкви України, передає Українська правда

«Ми закликаємо всі світові православні церкви визнавати її (ПЦУ, – ред.) як сестру, згадувати під іменем «Святіша Церква України» як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ», – сказав глава держави.

За його словами, «нашу давню церкву, історія якої сягає часів князя Володимира, ми нарешті визволили з московської неволі, і вона рівна між рівними увійшла в родину, яка тепер складається з 15 незалежних помісних православних церков».

«Ми розірвали останні пута, які пов’язували нас із Росією з її фантазіями про Україну як про канонічну територію Російської православної церкви. Цього немає і вже не буде», – наголосив Порошенко.

За його словами, слово «томос» не просто увійшло до української мови, а стало словом року.

«Томос додався до таких неологізмів, як Євромайдан, донецький кіборг, безвіз… Це все частина нашої великої історії», – зазначив президент.

Як відомо, 5 січня у Стамбулі відбулося підписання томоса про автокефалію Православної Церкви України.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав томос про автокефалію ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

7 січня томос представили у Софійському соборі в Києві.

Як уточнюють у Мінкульті, томос про автокефалію Православної Церкви України повернеться на деякий час до Стамбула для підпису членами синоду Вселенського патріархату.