Глава держави увів у дію відповідне рішення РНБО

Президент України Петро Порошенко увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо низки юридичних осіб. Про це йдеться у повідомленні на сайті глави держави.

Санкції строком на 1 рік буде застосовано до публічного акціонерного товариства «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов’язаних з ними осіб.

Як зазначається у відповідному Указі, рішення РНБО було ухвалено відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» та з урахуванням пропозицій Національного банку України.

Кабінет міністрів разом із Національним банком України мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкцій та невідкладно вжити заходів щодо заборони розміщення коштів державних підприємств, установ, організацій та господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, у банках, вказаних у рішенні РНБО.

Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про запровадження санкцій і порушити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів до відповідних юридичних осіб.

Контроль за виконанням рішення покладається на Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, ще два російських банки –  ВТБ і «Юнікредит» – почали обслуговувати власників псевдопаспортів, виданих терористичними організаціями «ДНР» і «ЛНР». Першим почав обслуговування в своїх відділеннях клієнтів, які пред’являють такі «документи», «Сбєрбанк».

Водночас, дочка «Сбєрбанку Росії» в Україні – ПАТ «Сбєрбанк» не планує обслуговувати клієнтів з «документами», виданими в ОРДЛО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ