Глава держави підкреслив, що співпраця у галузі кібербезпеки є головним напрямком у роботі України та НАТО

Україна має докази того, що за кібератаками на українські компанії, банки та урядові інституції, що сталися 27 червня, стоїть Російська Федерація. Про це заявив президент Петро Порошенко на спільній прес-конференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенберґом у Києві, передає прес-служба глави держави.

«Кібератаки – це ключовий елемент гібридної війни. І зараз ми маємо свідчення того, що остання кібератака була організована Російською Федерацією», – сказав український президент.

Він зазначив, що саме співпраця у галузі кібербезпеки є головним напрямком у роботі України та НАТО, а один з трастових фондів альянсу конкретно працює в цій сфері: «Йдеться не лише про забезпечення програмним забезпеченням та технологіями, зараз ми також отримуємо обладнання не лише для захисту наших інституцій від можливих наступних кібератак, але і для їхнього попередження і виявлення».

«За 40 хвилин після нападу координація між країнами НАТО, нашими партнерами, та Україною, була організована у досить ефективний спосіб, що дає нам можливість мінімізувати хвилю нападів, які сталися 27 червня», – додав глава держави.

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерні системи державних установ, банків та компаній атакував Інтернет-вірус під назвою «Petya.A», що є різновидом вірусу WannaCry, який нещодавно пройшовся світом.

Вірус шифрував файли на зараженому комп’ютері та виводив на екрані повідомлення з вимогою перевести на вказаний гаманець суму в біткоінах, еквівалентну 300 доларам.

В СБУ повідомили, що встановили причетність спецслужб Росії до атаки вірусу Petya.A.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ