Президент вбачає причину рішення Фонду в наслідках блокади

Президент Петро Порошенко продовжує активно критикувати «Самопоміч» та її очільника – мера Львова Андрія Садового. Цього разу він фактично звинуватив того у відтермінуванні для України чергового траншу МВФ. Про це глава держави сказав 20 березня, виступаючи під час засідання Ради регіонального розвитку, передає Українська правда.

За словами Порошенка, причиною відтермінування траншу від основного кредитора України стало наслідком блокади ОРДЛО.

«Якщо «Самопоміч» організувала блокаду, то хай би і виправляла наслідки», – сказав президент.

Він зазначив, що почав понеділок із наради з цього питання і планує ще одну нараду із головою НБУ, прем’єром та міністром фінансів.

«Один з її учасників запропонував відрядити до Вашинґтона в якості спецпредставника Андрія Івановича (Садового, – ред.) з Семенченком, Юлію Володимирівну (Тимошенко, – ред.) із Парасюком», – заявив з іронією Порошенко та додав, що це жарт.

Президент також знову попередив про загрозу отаманщини та анархії. Він назвав організаторів блокади майстрами піару.

«Але вони дурили суспільство. Яка блокада, коли там дірка в кордоні, у тому числі з РФ, у сотні кілометрів! Насправді все це виявилося спецоперацією, щоби виштовхати окуповані райони Донбасу в РФ», – сказав Порошенко.

Читайте: Порошенко побачив «махновщину» в діях активістів блокади Донбасу

Він зауважив, що Київ мусив здійснювати товарний обмін з українськими заводами, які змогли залишитися в правовому полі України, а тепер ці підприємства втрачені.

Як відомо, Рада директорів МВФ перенесла запланований на понеділок розгляд питання про завершення третього перегляду програми розширеного фінансування для України.

Нагадаємо, 15 березня під час  екстреного засідання РНБО глава держави повідомив, що виставить рахунки за збитки через блокаду на Донбасі партіям «Самопоміч» та «Батьківщина».

Того ж дня РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення.

Читайте: Садовий очікує на своє судове відсторонення найближчим часом

БЕЗ КОМЕНТАРІВ