Журналіст переконаний – Путін може продати світу лише “бракований товар” у вигляді обіцянок

Головне і мало не єдине, що може «продати» російський президент Путін своїм співрозмовникам на Заході – так це те, що він і його союзники не будуть стріляти. Однак це – бракований товар. Так в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив відомий журналіст і публіцист Віталій Портніков.

На його переконання, навіть якщо теоретично уявити собі, що на лінії розмежування на Сході припиняться обстріли, відразу стане очевидним, наскільки це є невигідним для Кремля.

«У цьому випадку практично припиниться дестабілізація ситуації в Україні. А натомість Путіну доведеться утримувати окуповані території і платити заробітну плату непотрібним бойовикам з «народних республік». Весь сенс перебування російських і проросійських військ на Донбасі – у «повзучій» дестабілізації України, в стримуванні темпів її європейської та євроатлантичної інтеграції», – висловив думку Портніков.

Також він підкреслив, що Путіну перемир’я зовсім не є потрібним.

За його словами, Путін не зацікавлений в мирі, а лише винятково в торгівлі перемир’ям.

«Україні потрібне не перемир’я, а мир. Досягти миру дуже просто – потрібно вивести з окупованих територій чужі війська. Вже наступного дня Донецьк і Луганськ нічим не відрізнятимуться від Краматорська і Маріуполя. Але Путін не зацікавлений в такому мирі».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ