Структури братів Клюєвих спочатку дешево продали компанії, пов’язаній з Олексієм Азаровим, корпоративні права на ТОВ «Предіум Форест», а потім їх викупили за 17,78 млн дол.

Генпрокуратура отримала інформацію, що син колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова отримав 17,78 млн доларів від братів Клюєвих. Ці гроші стали платою Андрія Клюєва за посаду першого віце-прем’єр-міністра України. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду міста Києва, оприлюдненому 4 вересня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Встановлено, що за день до голосування за уряд Миколи Азарова структури братів Клюєвих продали компанії, пов’язаній з Олексієм Азаровим, корпоративні права на ТОВ «Предіум Форест». Сума угоди склала близько 5 тис. доларів. За 2,5 місяця Клюєви викупили компанію за 17,78 млн доларів.

Слідчі вважають, що «зазначені фінансові операції позбавлені будь-якого економічного сенсу і по суті є завуальованою формою дачі хабара за вирішення питання про призначення Андрія Клюєва на посаду першого віце-прем’єр-міністра України».

Гроші від угоди під виглядом інвестиційного прибутку отримала кіпрська компанія «Aspelta Trading», яка перерахувала їх австрійським компаніям Garda Handels-Und Beteiligungs GMBH, Asa Luftfahrt Formgestaltung GMBH і белізькому офшору Lynnfield Enterprises Limited, які контролюються Олексієм Азаровим, а також Фрідріху Бублей, директору австрійських компаній Азарова-молодшого.

Частина цих грошей була витрачена на придбання нерухомості в Італії.

Суд за клопотанням слідчого ГПУ заарештував рахунки компаній Олексія Азарова в банках Швейцарії та Люксембурґу. У списку 9 компаній, які прокуратура пов’язує з сином колишнього прем’єр-міністра: S obwell Holdings Limited, Elterwood Holdings Limited, Lynnfield Enterprises Limited, Harborside Estates Limited, Spregnen Finance Limited, Stamworth Enterprises Limited, Stragenton Holdings Limited, Blaxton Investments Limited, Stichting Depositary DonauInvestments Fund.

Як відомо, брати Клюєви разом з іншими представниками найближчого оточення Януковича наразі переховуються у Москві.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ