У 2018 році один із керівників університету отримав від представника комерційної структури два автомобіля BMW загальною вартістю понад 100 тис. доларів

Служба безпеки України повідомила ректору Донецького національного медичного університету про підозру у вимаганні хабарів за оформлення іноземних студентів у вищий навчальний заклад. Про це інформує прес-служба СБУ.

Згідно з інформацією спецслужби, посадові особи університету систематично вимагали неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів в українських ВНЗ, під загрозою створення штучних перешкод при оформленні закордонних абітурієнтів до медуніверситету.

Співробітники СБУ задокументували в 2018 році факти отримання одним із керівників університету від представника комерційної структури двох елітних автомобілів марки BMW загальною вартістю понад 100 тис. доларів за невтручання у прийом студентів.

Під час обшуків у Краматорську і Кропивницькому, де розташовані філії медуніверситету, правоохоронці виявили протиправно отримані посадовою особою автомобілі, на які вже накладено арешт.

Наразі правоохоронці встановлюють усіх причетних до незаконних дій.

«Зараз ректору Донецького національного медичного університету оголошено про підозру за ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України, представнику приватного товариства – за ч. 1 ст. 369 (давання хабара) КК», – йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією на офіційному сайті університету, посаду ректора займає Петро Кондратенко.