У Києві вбили колишнього депутата Держдуми Росії Воронєнкова

23 березня інформаційний простір сколихнула новина про те, що екс-депутата Держдуми РФ Дєніса Воронєнкова вбили, коли він прямував до ще одного свідка у справі Віктора Януковича Іллі Пономарьова. Кому і навіщо насправді потрібна була ця смерть – у статті для НВ міркує політичний експерт Петро Олещук.

За словами Олещука, якість виконання операції і той факт, що вона була проведена у формі, що нагадує якийсь публічний акт залякування – все це явно вказує на слід російських спецслужб.

«Причому, судячи з усього, цей слід ніхто не намагався приховувати», – зауважив фахівець.

«Як на мене – це типова каральна акція. І сенс її полягає в тому, щоб показати будь-яким потенційним відступникам, що у Москви довгі руки, і всі зрадники зобов’язані нести відповідальність», – підкреслив експерт.

Він переконаний, що насамперед – це усунення перебіжчика за заведеною в Росії традицією.

«Таким чином вони усувають перебіжчиків, здатних у майбутньому спровокувати на подібні дії та інших, з тих, у кого є певне становище. Думаю, саме цей мотив домінував. По-друге, ідеться про усунення свідків, які могли б говорити про роль російського керівництва. Кремль ніби застерігає інших, щоб нікому не кортіло йти таким же шляхом», – зауважив політолог.

«Цілком можливо, що незабаром могли з’явитися інші, більш поінформовані свідки, і вони могли бути небезпечніші за Воронєнкова. І вважаю, що ті, хто повинен був почути цей меседж – почули його. А він каже таке: «Куди б ви не бігли, де б і під чиїм захистом не намагалися втекти, ніхто вас не захистить. Тому краще і не намагатися». І, найімовірніше, таке послання виявилося дієвим для потенційних перебіжчиків», – підсумував Олещук.

Читайте: Прокуратура має дві версії вбивства Вороненкова

БЕЗ КОМЕНТАРІВ