Тетяна Бойко закликає Кабмін терміново змінити постанову про субсидії

Порядок фінансування субсидій потрібно терміново змінювати, бо в нинішньому вигляді це регулювання призведе до зростання боргів і відключень будинків ОСББ від електроенергії і тепла по всій країні. На цьому наголосила координаторка житлово-комунальних програм громадської організації «ОПОРА» Тетяна Бойко у коментарі Фактам.

«Я повністю згодна з думкою і висновками ОСББ щодо документа Міністерства фінансів «Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету». Мінфін нічого не пропонує. Точніше, він, швидше за все, запропонує ОСББ повернутися до системи 2017 року, але на це вже не згодні об’єднання. Тому що реально ніяка монетизація не пропонується. Про монетизацію взагалі не йдеться», – підкреслила Бойко.

Вона переконана: на цьому етапі можна лише сподіватися на те, що буде вирішено питання з боргами по субсидіях за 2017 рік. Хоча досі кошти за 2017 рік об’єднання ще не отримали.

«У мене комунікація з понад 250 ОСББ по Україні, і у більшості ці засоби (компенсація за субсидіями та пільгами – ред.) ще не дійшли на рахунок. А навіть якщо вони і прийшли в УПЗНи (управління соцзахисту), то правових підстав у УПЗН немає, щоб перераховувати ці кошти на рахунки ОСББ».

На її думку, в уряді досі не визначилися, як саме буде працювати система фінансування субсидій і пільг 2018 року. Однак, якщо рішення щодо внесення змін до постанови №951 уряду не буде прийнято, то будинки ОСББ опиняться в колапсі: «В уряді далекі від людей і не розуміють, що від них хочуть, і взагалі, як працює система фінансування субсидій. Якщо ОСББ не отримають кошти за субсидіями, то відключення будуть поширюватися по всій Україні, як уже почалося відключення будинків, наприклад у місті Рівне».

Читайте: Олексій Дорошенко: Треба переходити на американську систему субсидій