На думку Фейгіна, Крим відтепер – пріоритет для Заходу

Якщо раніше Захід вважав за краще виносити за дужки тему анексії Криму, зосереджуючи увагу на війні на Донбасі, то надалі Крим буде одним із пріоритетів. Стратегію щодо Росії в США віднині визначають Конгрес і Сенат, підхід яких простий: «Поверніть Крим». Про це розповів відомий російський адвокат Марк Фейгін у коментарі Обозревателю.

Коментуючи заяву Джона Маккейна про те, що Росія повинна «заплатити справжню ціну за напад на демократію, порушення прав людини, окупацію Криму і дестабілізацію України», Фейгін підкреслив, що сенатор, із яким він знайомий особисто, завжди висловлюється дещо радикальніше, ніж стандартна республіканська еліта.

За словами адвоката, Маккейн відображає настрої, які нині панують в Капітолії, і відтепер Білий дім не має наміру виносити за дужки тему Криму, як це було при президенті Обамі.

«Тоді США більше хвилювали активні бойові дії, але в Криму немає бойових дій, тому можна було вирішувати питання по пріоритетності: спочатку доб’ємося миру на Донбасі шляхом санкційних дій, а вже потім займемося Кримом. Показово, що тепер півострів теж ставлять поряд із загальною проблематикою української кризи. Я думаю, що цей процес зрушив», – зауважив юрист.

Крім того, він висловив переконання, що закон про санкції Трамп підписав на шкоду своїм же повноваженням, оскільки тепер він не може знімати ці санкції: «Вся повнота запровадження санкцій і можливості їх зняття залишається за представницькими органами влади – Конгресом і Сенатом. Центр цієї сили, центр цієї влади перейшов з Білого дому до Капітолію. І в цьому сенсі сенатори і конгресмени виявилися вагомішими самого Трампа».

«Коли на початку квітня я зустрічався з Маккейном і іншими сенаторами, вони говорили: «Більше немає такого, щоб президент і його адміністрація визначали стратегію щодо Росії. Їх більше ніхто не питає. Є напад – поверніть Крим, припиніть війну на Донбасі, припиніть ці божевільні хакерські атаки», – підсумував Фейгін.

Читайте: Лідер німецьких лібералів закликав заплющити очі на анексію Криму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ