Експерт: на цьому парламенті народ поставив хрест

Влада провалила низку реформ: медичну, освітню, не розглянули вчасно зміни до Податкового кодексу. І хоча на цьому парламенті суспільство вже поставило хрест, це навряд чи стане причиною дострокових парламентських виборів. Про це розповів політичний експерт Олександр Солонтай, передає 24.

«Депутати, як студенти, намагалися здати в останній день всю сесію. Вони винесли на розгляд низку серйозних рішень: медичну, пенсійну реформи, кібербезпеку, зміни до Держбюджету і зняття недоторканності, питання конституційних змін. Тому що літні канікули для них – святе», – підкреслив Солонтай.

Він нагадав, що пенсійну реформу слід було провести іще у квітні. Медичну реформу анонсували 12 травня, і вже з 1 липня вона мала б стартувати, а її перенесли взагалі на осінь.

«Депутати таким затягуванням ухвалення реформ самі себе дискредитують. Але це було закладено з самого початку цього скликання, коли до Верховної Ради в більшості зайшли непрофесіонали. Там, в основному, бізнесмени, які не виконують політичної роботи. Але те, що вони встигли зробити, часто збігається з їхніми особистими інтересами. Приміром, закон про металургів, який лобіюють представники металургійного бізнесу. Або збільшення фінансування ГПУ».

Крім того, він наголосив, що на цьому парламенті суспільство поставило хрест, однак це не призведе до дострокових виборів.

«Якби цю сесію не закрили, а наприкінці серпня депутати зібралися б, розпустили коаліцію, президент оголосив дострокову кампанію, то в кінці жовтня могли б відбутися вибори. Але в такому випадку президент Петро Порошенко фактично розпишеться у власній неспроможності. В нього в руках було все: коаліція, парламент, ГПУ. А позачергові вибори Верховної Ради закінчаться тим, що новий парламент ініціює дострокові президентські вибори», – підсумував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ