Під час перевірки у 2016 та у 2017 роках пожежники виявили близько 30 порушень у дитячому таборі

У дитячому таборі «Вікторія» в Одесі, де у вересні 2017 року сталася пожежа, впродовж двох років фіксували порушення. Однак, керівник ДСНС Одеської області так і не звернувся до суду про закриття дитячого закладу. Про це йдеться у розслідуванні Бігус.інфо.

Зокрема, під час перевірки у 2016 та у 2017 роках було виявлено близько 30 порушень, серед іншого і не підключення до пожежної сигналізації. Обидва рази був виписаний штраф на 51 гривню.

«В Україні Державна служба з надзвичайних ситуацій зобов’язана закривати об’єкти, які не дотримуються пожежних норм. Таке право пожежникам надає  Кодекс цивільного захисту України», – йдеться у розслідуванні.

За два місяці після пожежі прокуратура Одеської області вручила підозру керівнику райвідділу ДСНС Одещини, якому інкримінують службову недбалість.

«Інспектор мав зупинити роботу табору, адже знав про порушення, виявлені у 2016 – 2017 роках, але нічого не зробив», – йдеться у публікації.

Журналісти видання повідомляють, що пожежну автоматику у таборі «Вікторія» встановлювала одеська компанія ТОВ «Укртехбезпека», але договір на обслуговування і передачу сигналу табір  з жодною компанією не уклав, а тому сигнал про пожежу нікуди не передався, а рятувальники дізнались про загорання лише за півгодини, коли їм телефоном подзвонили працівники «Вікторії».

З 2015 року в Україні сигнал про пожежу передається виключно через приватні компанії. Про це свідчить затверджений наказ міністра МВС Арсена Авакова від 2015-го року. Посередництво на передачі сигналу в Україні впровадило саме керівництво міністерства надзвичайних ситуацій, а ініціаторами були кілька керівників МНС України, серед яких Анатолій Косар, Микола Горбенко, Григорій Рева та Олег Лисков, які наразі мають досить великий бізнес, частково переписаний на родичів.

Видання додає, що заробляє «на затримці передачі сигналу» і родина голови ДСНС Одеської області Віктора Федорчака.

«На узбережжя Чорного моря Федорчак потрапив лише у 2015 році, до цього вісім років  очолював ДСНС Кіровоградщини. До 2017 року його рідна сестра Олександра Стасюк володіла ТОВ «Пожежно-технічний захист», а нині оформлена у цій компанії економістом. Фірма сидить в одному офісі з іншим підприємством, яке займається монтажем і передачею тривожного сигналу – ТОВ «АПС-Кіровоград», – йдеться у розслідуванні.

«Остання входить в групу компаній «АПС» із центральним офісом у Києві. Нині група компаній записана на екс-очільника головного управління МНС України у Кіровоградській області (1998-2005 рр) Олександра Адамовича, його родину та бізнес-партнерів Юрія Дрозда та Марію Явтушенко», – зазначають журналісти.

Як відомо, в ніч на 16 вересня у дитячому таборі «Вікторія» в Одесі згоріла двоповерхова дерев’яна будівля. Внаслідок пожежі загинули троє дітей. Також до лікарні доправили двох неповнолітніх.

Державна служба з надзвичайних ситуацій вважає імовірною причиною пожежі в дитячому таборі «Вікторія» в Одесі несправність електроприладів в кімнаті виховательки.

Слідчі прокуратури Одещини вважають, що керівництво комплексу тривалий час намагалося загасити пожежу своїми силами замість того, щоби одразу викликати пожежників. Таким чином, було втрачено дорогоцінний час, який дозволив би врятувати всіх дітей.

Суд заарештував на 2 місяці директора табору Петроса Саркисяна та відповідальну за пожежну безпеку старшу виховательку Наталію Янчик.

28 вересня стало відомо, що Апеляційний суд Одеської області звільнив з-під варти на поруки виховательку дитячого табору «Вікторія» Наталію Янчик.

2 жовтня Генеральний прокурор Юрій Луценко пообіцяв, що прокуратура вручить підозри посадовцям Одеського виконкому через пожежу у дитячому таборі.