Путін
Світові ЗМІ міркують про роль Путіна у війні в Сирії

«Путін дивиться на страждання сирійців зі співчуттям російського ведмедя, керуючись лише холодним розрахунком і національними інтересами. Але що, як саме він виявиться людиною, яка припинить кровопролиття в Сирії?», – розмірковує The Washington Times. Путін одержимий манією підпалювання, він імперіаліст на старий манер, заперечує Бернар-Анрі Леві в статті для La Regle du Jeu. Німецька преса констатує: немає жодної ясності щодо того, куди Кремль спрямує свою нову війну.

За повідомленням сирійських державних ЗМІ та антиурядових активістів, у четвер під прикриттям російських авіаударів сирійські війська почали новий наступ з метою вирвати з-під контролю повстанців стратегічно важливу автомагістраль між двома великими містами – Хамою і Хомсом. Про це повідомляє Бен Хаббард у The New York Times.

«Завдані в четвер авіаудари – чергова спроба сирійського уряду та його союзників змінити співвідношення сил з повстанцями, які захопили частину північного заходу країни і тепер перебувають у межах досяжності від громад, що залишилися вірними президенту Башару Асаду. Росія повідомила, що її удари вразили мобільну систему класу «земля-повітря», захоплену повстанцями, а також завод з виробництва мін та артилерійську батарею, з-поміж інших цілей», – йдеться в статті.

«Як повідомило в своїй заяві російське міністерство оборони, за останні 24 години Росія провела в Сирії менше вильотів, ніж два дні тому – 33 проти 88. За словами міністерства, Росія зменшує кількість авіаударів, адже лінії фронту зміщуються напередодні наземної операції сирійської армії», – передає автор. «Проте поки що неясно, чи слідом за посиленням авіаударів почнеться наземне вторгнення і чи є у Асада та його союзників сили, щоб його провести, адже вони вже ведуть запеклі бої з повстанцями на північному заході», – резюмує автор статті.

Німецька газета Frankfurter Allgemeine присвячує свій матеріал інформаційній кампанії в Росії, націленій на формування у населення позитивного сприйняття участі країни в сирійському конфлікті. Як зазначає кореспондент Фрідріх Шмідт, роль Росії в боротьбі з сирійським тероризмом характеризується державними ЗМІ як легальна і навіть, за словами глави РПЦ патріарха Кирила, як «священна».

Для того щоби розвіяти всі побоювання щодо «нового Афганістану», російське керівництво одразу ж відкинуло можливість наземної операції. «Але що буде, коли противники Асада вирішать напасти на російську авіабазу в Латакії, де дислоковано всього близько трьох тисяч солдатів? Що буде, якщо – поки що обмеженого – контингенту з трьох десятків російських літаків не вистачить для того, щоби допомогти Асаду?», – міркує над питаннями автор, зазначаючи, що немає жодної ясності щодо того, в яке річище Кремль спрямує свою нову війну, і вказуючи на очевидні для країни ризики.

«Ніхто, навіть дружина, не сприйме Владіміра Путіна як філантропа», – іронізує редакція The Washington Times. «Але він може, зрештою, увійти в історію як людина, що поклала край масовій міграції шокованих війною сирійців», – припускають автори статті. Тоді як президент Обама разом з європейськими лідерами заламує руки і дивиться на ситуацію з тривогою, підтримка Путіним сирійського президента Асада може стати вирішальним фактором, який припинить конфлікт і дозволить зневіреним сирійцям залишатися на місцях, йдеться в статті.

«Коли хвилі біженців залишили Сирію, намагаючись знайти безпеку в Європі, Росія трималася осторонь європейських держав, підкреслено відмовляючись підтримати будь-який міжнародний план з надання притулку мігрантам або хоча б надання їм гуманітарної допомоги», – зазначає видання. Путін звинуватив Захід у розпалюванні заворушень у регіоні, заявивши, що ця криза була «цілком передбачуваною».

Автори пояснюють небажання Путіна запрошувати в Росію сирійських мусульман непростою ситуацією в країні, пов’язаною з війнами в Чечні, терактами ісламістів і швидко зростаючим мусульманським населенням. «Путін дивиться на страждання сирійців зі співчуттям російського ведмедя. Це може стати іронією нашого часу, якщо він виявиться людиною, яка припинить кровопролиття в Сирії, керуючись холодним розрахунком і національними інтересами», – вважає редакція газети.

Французький філософ і журналіст Бернар-Анрі Леві сумнівається в тому, що втручання Росії в сирійський конфлікт покладе край хаосу на Близькому Сході. Статтю Леві публікує газета La Regle du Jeu.

Хіба російське втручання не спрямоване на врегулювання нинішньої катастрофічної ситуації? Ні, вважає автор, оскільки наступ ведеться за правилами Путіна. І першим наслідком буде не скорочення, а збільшення кількості загиблих мирних жителів. «Як можна вірити в те, що метод Путіна здатний послабити трагедію біженців? Штовхаючи десятки тисяч мирних громадян до того, щоби тікати від масованих бомбардувань, відкриваючи дорогу ескадрону смерті режиму Асада, Путін ще більше посилює кризу і викидає на дороги Європи останніх опозиціонерів, які трималися до останнього часу», – пише автор статті. Росія господарює в небі над Сирією і забезпечує на суші свої інтереси. Путін – лише пожежний, одержимий манією підпалювання, він імперіаліст на старий манер, підсумовує Леві.

За матеріалами Inopressa.ru

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ