Представник РФ запевнив Міжнародний суд ООН, що причиною військових дій на Донбасі став «переворот» у Києві

У Гаазі представники Росії вчергове озвучують завчені тези кремлівської пропаганди. Мовляв, причиною подій на Сході України стало «повалення влади» та  «переворот», що відбувся в Києві. А зброю бойовикам постачає аж ніяк не Росія – сепаратисти нібито її знайшли самі… у шахтах. Про це пише Європейська правда.

«У лютому 2014 року в Києві відбувся насильницький переворот», – заявив директор правового департаменту МЗС РФ Роман Колодкін, що представляє РФ у судовому процесі.

У вступі до промови він кілька разів повторив тезу про «кривавий переворот», «насильницький переворот» та  «повалення влади» в Україні.

Він також заперечив підставу для Революції Гідності, наголосивши, що всі проблеми були штучно створені політиками: «Реальна проблема була створена опозицією в Україні, яка поставила вибір – або співпраця з Росією, або з ЄС».

Колодкін також висловив впевненість, що ключовою задачею нової української влади стало позбавлення російської мови статусу офіційної. Варто зауважити, що насправді жодна мова не мала такого статусу в Україні, однак деякі, включно з російською, мали статус регіональної в окремих регіонах.

Також представник РФ запевнив Міжнародний суд ООН, що саме «переворот» став причиною військових дій на Донбасі.

«Все це призвело до громадянської війни на сході України», – наголосив він.

У свою чергу, глава департаменту з питань нових викликів за загроз Ілья Рогачов під час розгляду українського позову в Гаазі ґрунтує свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську, або ту, що її залишила українська армія.

«Головне джерело зброї, яка опинилася у повстанців  (за термінологією представника РФ, – ред.) – це запаси радянських часів, що були на території України. Велика частина була залишена в шахтах Донбасу і опинилася у повстанців», – заявив він.

«Крім того, велика частина була залишена українською армією, яка тікала», – додав російський дипломат.

Водночас, Рогачов не став коментувати докази, надані українською стороною, щодо використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні лише російської армії.

Варто також зауважити, що ключове сховище старої радянської зброї на Донбасі розташоване в Бахмуті (колишньому Артемівську). В 2014 році бойовики впродовж тривалого часу намагалися захопити відповідну військову частину в Артемівську, але зустріли опір і не змогли потрапити на цю територію.

Виступ російської сторони прокоментувала представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Немає жодного сумніву, що сьогодні російська машина пропаганди, брехні, маніпуляцій працюватиме в Гаазі на повну. Слухаємо, фіксуємо, фіксуємо кожен факт брехні, бо й за фінансування тероризму, і за порушення прав людини, і за дискримінацію українців і кримських татар на окупованих територіях, за заручників, за все РФ має відповідати», – написала вона на сторінці  у Facebok.

Як відомо, 7 березня на черговому раунді засідання Міжнародного суду ООН в Гаазі виступають представники РФ.