Станом на 9 липня Олег Сенцов голодує вже 57-й день

Члени Об’єднання Кіноакадемій Європи від імені тисяч кінематографістів з усього континенту закликали до негайного звільнення українського режисера Олега Сенцова, якого незаконно засудили та утримують у Росії. Під час щорічної зустрічі в рамках Міжнародного Кінофестивалю у Карлових Варах вони звернулися до президента РФ Владіміра Путіна та російського уряду з проханням вчинити гуманно та негайно звільнити політв’язня. Про це інформує прес-служба Держкіно. 

«Організації з захисту прав людини з усього світу та тисячі європейських кінематографістів та митців висловились у підтримку режисера та батька двох дітей, що оголосив безстрокове голодування ще 14 травня. Представники 70 міст у 30 різних країнах вийшли на демонстрації, а президент Європейської Ради Дональд Туск, за підтримки Європарламенту та інших представників влади, закликав до звільнення Сенцова у своїй промові на відкритті саміту Великої сімки.  Донині усі заклики та зусилля дипломатів залишаються безрезультатними. На восьмому тижні голодування життя Олега Сенцова знаходиться під великою загрозою», – йдеться у повідомленні.

Звернення до Путіна підтримали кіноакадемії України, Ірландії, Литви, Польщі, Каталонії, Португалії, Іспанії, Італії, Чехії, Данії, Люксембурга, Німеччини, Голландії тощо.

Як відомо, станом на 9 липня Олег Сенцов голодує вже 57-й день.

Читайте: За час голодування Сенцов втратив 15 кг – сестра політв’язня