Додон візьме участь у заходах до 25-річчя завершення конфлікту на Дністрі, що пройдуть в Тирасполі

Прокремлівський президент Молдови Ігор Додон заявив, що в 25-ту річницю введення російської армії до Придністров’я нагородить російських військових, які наразі там перебувають, державними нагородами, передає NewsMaker.

«Наступного тижня я нагороджу державними нагородами молдовських військових і, якщо придністровці погодяться, то й російських миротворців. Це показник нашої високої оцінки цієї місії», – сказав Додон.

Крім того, молдовський лідер візьме участь у заходах, присвячених 25-річчю завершення конфлікту на Дністрі, що пройдуть в Тирасполі. Додон наголосив, що це перший із часів збройного конфлікту візит президента до столиці невизнаної республіки.

Нагадаємо, Парламент Молдови постановив, що перебування на території країни російських військ є загрозою для суверенітету, цілісності та незалежності країни та ухвалив декларацію з вимогою вивести їх  з території невизнаного Придністров’я.

У травні 2017 року Конституційний суд Молдови визнав неконституційним перебування російських військових на території Придністров’я.

Як відомо, невизнана Придністровська молдавська республіка проголосила незалежність 25 серпня 1991 року, після чого між сепаратистами та молдовськими військами почався короткочасний збройний конфлікт, що завершився фактичною перемогою сепаратистів, підтримуваних російською армією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ