На думку Порошенка, східні кордони України мають перетворитись на східні кордони ЄС ще до того, як ми де-юре приєднаємося до Євросоюзу

Україна має в повному обсязі виконати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. А серед наступних кроків нашої держави – вступ до Шенґенської зони та приєднання до митного та енергетичного союзів ЄС. Про це президент Петро Порошенко заявив у щорічному посланні до Верховної Ради, говорячи по перспективу членства в Євросоюзі, інформує Українськ правда.

«У липні на саміті Україна – ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництву Євросоюзу нові ініціативи щодо нашого бачення стратегічного довгострокового співробітництва. Це асоціація з Шенґенською зоною, приєднання до Митного союзу ЄС, приєднання до Енергетичного союзу ЄС, вступ у дію спільного авіаційного простору та єдиного цифрового ринку», – зазначив глава держави.

За його словами, «реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на вже східні кордони Європейського Союзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до Євросоюзу».

«Внаслідок такої стратегії ми максимально маємо наблизитися до критеріїв членства в Євросоюзі. Україна буде секторально інтегрована з ЄС, майже як будь-яка інша країна Євросоюзу, і тоді питання про членство стане лише формальним питанням часу», – заявив Порошенко.

Читайте: Під виглядом навчань «Захід-2017» Кремль готується до масштабної війни – Порошенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ