Президент подав до Ради закон про освіту дітей з особливими потребами

За словами першої леді, за законопроектом стоїть доля майже одного мільйона українських дітей

Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради проект закону, що забезпечить продовження розвитку так званої інклюзивної освіти в Україні, повідомляє офіційний сайт глави держави.

Документ уперше на законодавчому рівні визначає терміни «особа з особливими освітніми потребами», «індивідуальна програма розвитку» та «корекційно-розвивальні та психолого-педагогічні послуги».

За словами гаранта, інклюзивної освіти потребують 10% українських дітей. Згідно із законопроектом, вони навчатимуться у загальноосвітніх навчальних закладах – тих, що є найзручнішими для дитини і розташовані найближче до місця їхнього проживання.

Проект закону передбачає, що фінансуватимуть навчання дітей з інвалідністю коштом субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам.

Також Президент закликав нардепів підтримати цей проект Закону у найближчі парламентські тижні. Тоді ж глава держави пропонує ухвалити новий закон «Про освіту», який має бути винесений на розгляд парламенту у другому читанні.

За словами Марини Порошенко, котра опікується питаннями інклюзивності шкіл, за законопроектом стоїть доля майже одного мільйона українських дітей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ