За словами першої леді, за законопроектом стоїть доля майже одного мільйона українських дітей

Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради проект закону, що забезпечить продовження розвитку так званої інклюзивної освіти в Україні, повідомляє офіційний сайт глави держави.

Документ уперше на законодавчому рівні визначає терміни «особа з особливими освітніми потребами», «індивідуальна програма розвитку» та «корекційно-розвивальні та психолого-педагогічні послуги».

За словами гаранта, інклюзивної освіти потребують 10% українських дітей. Згідно із законопроектом, вони навчатимуться у загальноосвітніх навчальних закладах – тих, що є найзручнішими для дитини і розташовані найближче до місця їхнього проживання.

Проект закону передбачає, що фінансуватимуть навчання дітей з інвалідністю коштом субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам.

Також Президент закликав нардепів підтримати цей проект Закону у найближчі парламентські тижні. Тоді ж глава держави пропонує ухвалити новий закон «Про освіту», який має бути винесений на розгляд парламенту у другому читанні.

За словами Марини Порошенко, котра опікується питаннями інклюзивності шкіл, за законопроектом стоїть доля майже одного мільйона українських дітей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ