Борут Пахор виступив під час панельної дискусії щодо майбутнього ЄС на 14-му Стратегічному форумі

Президент Словенії Борут Пахор запропонував Європейському Союзу надати Україні й Туреччині «особливий статус» і повноцінне членство в ЄС – країнам Західних Балкан. Про це він сказав у своєму виступі під час панельної дискусії щодо майбутнього ЄС на 14-му Стратегічному форумі. Про це повідомляє Anadolu.

Водночас глава Міністерства закордонних справ Туреччини розкритикував заяви президента Словенії. За його словами, Туреччина хоче повноцінне членство.

«Я не знаю, чому ви передумали. Ймовірно, президент Франції Еммануїл Макрон вплинув на це. Але повинен бути принцип наступності держави, а також ЄС», – сказав Мевлют Чавушоглу.

Чавушоглу запропонував продовження переговорів з ЄС про вступ до блоку.

У свою чергу, речниця українського МЗС Катерина Зеленко заявила, що Україна поставила перед собою мету стати повноправним членом Європейського союзу, а не отримати «особливий статус». Вона додала, що вступ до ЄС є стратегічною метою Києва.

«Стратегічна мета України – це повноцінне членство в ЄС, що також закріплено в Конституції нашої держави. Це цивілізаційний вибір українського народу, заради якого ми продовжуємо активно працювати, зокрема у рамках реалізації угоди про асоціацію з ЄС», – заявила речниця МЗС.

В МЗС додали, що український посол постійно проводить зустрічі з представниками Словенії та інформує їх про здобутки України на шляху до набуття повноцінного членства в ЄС та НАТО.