Лідери держав домовились про реалізацію Мінських угод за допомогою конкретних практичних кроків

Президенти України та Франції Петро Порошенко та Еммануель Макрон обговорили варіанти вирішення конфлікту на Донбасі. Глава Української держави повідомив, що йшлося про підготовку проектів рішень у рамках «нормандського формату», які можуть отримати назву «формула Макрона». Заступник голови АП Костянтин Єлісєєв пояснив, як саме планується створити умови для звільнення Донбасу, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Єлісєєва, «формула Макрона» передбачає реалізацію Мінських угод за допомогою конкретних практичних кроків.

«На сьогоднішній день існує домовленість, що найближчим часом, бажано до саміту «двадцятки» (7-8 липня, – ред.), провести телефонну конференцію лідерів «Нормандського формату» за участю керівників СММ ОБСЄ. При цьому планується, що розмова лідерів повинна бути предметною, докладно підготовленою і націленою на ефективне розв’язання нагальних проблем у галузі безпеки на Донбасі», – зазначив заступник глави АП.

Він підкреслив, що президент Франції Еммануель Макрон твердо має намір у цьому досягти конкретного результату.

За словами Єлісєєва, на розгляд глав «нормандської четвірки» потрібно підготувати низку пріоритетних питань, зокрема: як домогтися повного дотримання режиму тиші у зоні АТО, надати СММ ОБСЄ повний доступ до ОРДЛО та забезпечити безпеку міжнародних спостерігачів та звільнити заручників.

Також важливими є питання розведення сторін і відведення важкої техніки на Донбасі та створення умов для виведення звідти російських військ.

«Тобто так звана «формула Макрона» передбачає спільну цілеспрямовану роботу, щоб шляхом маленьких, але конкретних кроків забезпечити повне виконання Мінських домовленостей. При цьому є розуміння, що рішення ключових питань так званого пакету безпеки Мінських угод є першочерговим», – підкреслив Єлісєєв.

Нагадаємо, 26 червня Президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном. Під час прес-конференції французький лідер прямо назвав Росію агресором.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ