Порошенко і Трамп проведуть зустріч на Всесвітньому економічному форумі в Давосі

На полях Всесвітнього економічного форуму у Давосі президент Петро Порошенко і лідер США Дональд Трамп, імовірно, обговорять введення миротворців ООН на Донбас, Мінські домовленості та продовження фінансової підтримки Заходом України. Цю думку в коментарі Главреду висловив науковий директор фонду «Демократичні ініціативи», професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

Нагадаємо, напередодні глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що Порошенко і Трамп проведуть зустріч на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, який відбудеться 23-26 січня.

«Іще минулого року розпочалося обговорення теми миротворців, але зараз Росія блокує її. Тому виникає питання – що робити далі? Тому, я думаю, тема миротворців обговорюватиметься під час зустрічі Порошенка і Трампа в Давосі», – зауважив Гарань.

За його словами, «для нас важливо зберегти єдність позицій України та її західних партнерів».

«Протягом 2017 року було очевидно, що між Україною і Заходом є розуміння того, що миротворці повинні розміщуватися не тільки на лінії розмежування, як того вимагає Росія, але і на всій окупованій території, в тому числі і на російсько-українському кордоні», – додав політолог.

Крім того, стверджує він, президенти можуть обговорити тему «Мінська», оскільки нині Путін Путін маневрує, що помітно з обміну полоненими. Хоча, з іншого боку, зіткнення тривають і обстріл українських позицій. Цей момент вимагає скоординувати позиції України і Заходу.

Гарань переконаний: іще одним важливим питанням переговорів буде тема продовження фінансової підтримки Заходом України, а також постачання американського вугілля в Україну (перші партії якого вже були завезені).

«Це якраз та тема, яка повинна зацікавити Трампа, адже багато речей він оцінює з погляду економічних інтересів США», – підсумував фахівець.

Читайте: Трамп нібито згодний на «Мінськ-2» у Казахстані