Імпортувати певні обсяги вугілля антрацитових груп поки все ж доведеться – щоб виключити залежність від РФ

Запаси вугілля на українських ТЕС становлять 425 тисяч тонн, а це небагато. Однак ситуація контрольована через зниження споживання антрацитових марок. Про це розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко у коментарі Слову і Ділу, оцінюючи запаси на ТЕС і зміни тарифної політики в Україні.

«Ситуація не критична, оскільки останнім часом використання вугілля антрацитових марок скоротилося з 20-25 тисяч тонн на добу до 3-4 тисяч тонн. Таке радикальне зниження свідчить, що Україна поступово, за хороших розкладів – протягом двох років, може відмовитися від антрациту. Насамперед за рахунок видобутку вугілля газових груп і модернізації теплової генерації», – стверджує фахівець.

Однак, додав він, імпортувати певні обсяги вугілля антрацитових груп поки все ж доведеться – щоби виключити залежність від РФ.

«ДТЕК вже уклала перший контракт на закупівлю вугілля у Південно-Африканській республіці. У «Центренерго» тендер поки провалився. Але подолання залежності від антрациту – єдиний шлях до незалежності України в даному секторі. Тому можливий тільки такий вихід», – наголосив Омельченко.

За його словами, на цьому тлі загострюватиметься питання підвищення тарифів на енергоносії.

«Сьогодні ціни на оптовому ринку підвищувати далі нікуди: у нас в країні одні з найвищих цін на вугілля в Європі. Ціна електроенергії для населення значно нижча, ніж для промисловості. Тобто діє перехресне субсидування населення з боку промисловості. Це не дуже добре, оскільки, підвищуючи вартість товару, знижує конкурентоспроможність продукції. Деформацію будуть намагатися подолати через зниження ціни для промисловості і підвищення – для населення», – прогнозує експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ