Компанія зі США продасть Україні 700 тисяч тонн вугілля антрацитової групи

Пенсильванська компанія Xcoal Energy & Resources продасть Україні 700 тисяч тонн вугілля антрацитової групи. Українська компанія «Центренерго» та американська фірма вже підписали відповідний контракт. У Трампа охрестили цю угоду «важливим інструментом, що обмежує російський вплив на її європейських сусідів». Про це ідеться у статті Bloomberg.

Як зауважили автори, поки президент Сполучних Штатів Дональд Трамп намагався покращити зв’язки з президентом РФ Владіміром Путіним, його адміністрація вирішила обмежити енергетичне панування лідера Кремля за допомогою збільшення американського експорту вугілля, природного газу і нафти.

«Україна багато в чому залежала від Росії щодо нафти і газу, та й її власні поставки вугілля значно зменшилися через війну на Донбасі», – йдеться у статті.

«Останні роки Київ і значна частина Східної Європи залежала від Росії і була зобов’язана Росії за підтримку тепла. Тепер все змінюється. Сполучені Штати можуть запропонувати Україні альтернативу, і нині ми раді повідомити, що так і вчинимо», – прокоментував угоду про вугілля міністр енергетики США Рік Перрі.

Читайте: Проблеми з вугіллям вирішуватимуть підвищенням цін для населення – експерт

БЕЗ КОМЕНТАРІВ