ембарґо
У російському уряді визнали, що контрсанкції шкодять економіці РФ

Продовольче ембарґо, запроваджене Росією, в першу чергу призвело до різкого стрибка цін і зниження якості продукції, і лише дещо  допомогло вітчизняним виробникам в імпортозаміщенні. Про це йдеться в доповіді Аналітичного центру при уряді РФ.

«Запровадження у відповідь контрсанкцій з боку Росії призвело до істотного зростання цін на внутрішньому ринку, посиленому згодом у зв’язку з девальвацією російської національної валюти», – йдеться у документі. «Споживчі ціни на всі ключові соціально значущі товари зростали за рік двозначними величинами. У травні 2015 року середні споживчі ціни на яловичину зросли на 23% до травня 2014 року, на свинину – на 22%, сир – на 20%, на рибу заморожену – на 38%, моркву – на 39%, яблука – на 37%, на крупи і боби – на 49,2%», – наголошується в доповіді.

При цьому експерти зазначають, що зростання цін на ці продукти обумовлено, зокрема, скороченням імпорту у зв’язку з ембарґо і зниженням конкуренції на російських ринках. При цьому, як зазначається, виробництво власної продукції лише частково могло замістити імпортну продукцію. При цьому збільшення виробництва в окремих секторах обумовлене здійсненими раніше інвестиціями.

Нагадаємо, наприкінці червня Росія продовжила контрсанкції щодо західних країн, введені в серпні минулого року. Такий крок РФ зробила у відповідь на продовження санкцій ЄС до кінця січня 2016 року. Раніше в Євросоюзі заявили, що протягом року з початку дії російських контрсанкцій країнам ЄС вдалося збільшити експорт на 5%.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, понад 350 тисяч росіян підписали петицію на сайті Change.org проти знищення санкційних продуктів. Як наголошується, автори ініціативи пропонують скасувати дію указу президента РФ, а санкційні продукти передати малозабезпеченим категоріям населення для прямого призначення.

Читайте: Санкційні помідори «Черрі» та цибуля шалот «віддали Богу душу» в окупованому Криму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ