Володарі отриманих за плагіат наукових ступенів у цьому році коштуватимуть державному бюджету України понад 4 мільярди гривень

Діяльність псевдонаукових корпорацій мафіозного типу, які зробили плагіат у дисертаціях типовою практикою української науки, завдає державі колосальних економічних збитків. У нинішньому році збиток від їх діяльності становитиме понад 4 млрд грн. Про це йдеться у зверненні групи «Диссергейт» і наукової громадськості до Президента України Петра Порошенка, передає УНН.

«Рахунок прямих збитків, спричинених продукуванням ними (корпораціями – ред.) академічних плагіаторів і псевдонауковців, йде на мільярди гривень. За експертними оцінками, плагіат містять щонайменше 30% від загальної кількості докторських і кандидатських дисертацій, захищених за період з 1993 року по квітень 2017 року», – ідеться у документі групи «Диссергейт».

Зазначається, що «володарі отриманих за плагіат наукових ступенів, одержуючи доплати за них та за вчені звання і займаючи посади, які б вони без цих ступенів не мали права посісти, у цьому році коштуватимуть державному бюджету України понад 4 мільярди гривень».

До звернення додаються вихідні дані для розрахунку бюджетних коштів, виділених на доплати для 30% осіб (плагіаторів) від загальної кількості докторів/кандидатів – професорів/доцентів України.

Автори звернення вказують на те, що неекономічні збитки від діяльності псевдонаукових корпорацій ще більш руйнівні.

«Це – корупція, моральне розтління студентської молоді, моральна і духовна деградація суспільства, катастрофічне зниження якості вищої (як наслідок – і середньої) освіти, фактична відсутність захисту прав інтелектуальної власності… Цей негативний відбір веде до деградації освіти і науки, що вже у найближчій перспективі може сприяти ослабленню технологічної безпеки країни і зниження конкурентоспроможності української економіки», – заявили представники «Диссергейт».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ