Меморіальну частину музею звели ще у 2008 році, музейної – немає і досі

На схилах Дніпра в Києві стартували підготовчі роботи зі створення музею Голодомору. Геодезисти оцінили ґрунт, вивчають гідрологію. Більш масштабні роботи почнуться в середині осені. Про це повідомляє Вечірній Київ.

Музей буде захований в пагорбах і під землею, щоби не порушувати ландшафт Дніпрових круч. На даху облаштують спеціальний трав’яний газон, створений за німецькою технологією.

До будівлі музею від «Свічки пам’яті» відвідувачі зможуть спуститися сходами, помилуватися видом Києва на оглядовому майданчику, прогулятися галявинами, а по пішохідному містку перейти через Дніпровський спуск до стоянки автобусів для туристів.

Площа музею – 14 тисяч кв. метрів, з них – 6 тисяч займе експозиція, 3 тисячі – виставкові площі. Будуть також конференц-зали, кінозал, бібліотека, архів, кабінети співробітників.

Варто зазначити, що територія під майбутнім музеєм належить до буферної зони Києво-Печерської лаври, тому проект відіслали на узгодження ЮНЕСКО.

На даний момент проект проходить державну експертизу, яка уточнить його вартість. Поки йдеться про 500 мільйонів гривень.

Як відомо, першу чергу Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» створили  в 2008 році.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ