Угорці обіцяють масові страйки через політику Орбана

В Угорщині профспілки планують нові акції протесту проти затверджених змін у трудовому кодексі. Про це інформує Miami Herald.

«Лідери профспілок в Угорщині закликають до загальнонаціонального страйку та нових протестів 19 січня, щоб протистояти змінам трудового кодексу, які вони вважають «рабським законом», шкідливим для працівників», – ідеться у повідомленні.

5 січня близько 10 тисяч осіб зібралися біля будівлі парламенту Угорщини в Будапешті на знак протесту проти змін законодавства, затверджених у грудні, що дозволяють працедавцям вимагати від робітників до 400 годин понаднормової праці щорічно.

Президент федерації профспілок Угорщини Ласло Кордас заявив, що профспілки подадуть прем’єр-міністру Віктору Орбану свої вимоги, які включають підвищення заробітної плати та більш гнучку систему виходу на пенсію. Якщо уряд відмовиться почати перемовини, вони розпочнуть загальний страйк.

Речник уряду Іштван Холлік у відповідь повторив твердження, що угорсько-американський мільярдер Джордж Сорос фінансує протести проти нового угорського законодавства щодо праці.

Нагадаємо, парламент Угорщини проголосував за продовження терміну, протягом якого працедавці можуть враховувати понаднормову працю з метою розрахунку заробітної плати та вихідних, із 12 місяців до 3 років, а також підняв максимальний ліміт для щорічної понаднормової праці з 250 до 400 годин.

Читайте: Посол Угорщини почав роботу в Україні з брехні у стилі Кремля