Думки експертів щодо курсу валют кардинально розходяться

Фахівці розходяться в думках щодо курсу долара до кінця 2017 року. Одні переконані, що він перевалить за 27 гривень, інші вважають, що прописаний у держбюджеті на 2017 рік курс в 27,2 гривень за долар не стане реальністю. Про це повідомляє Сегодня.

У тому, що долар дорожчатиме, зокрема переконані банкір Ігор Львов і економіст Іван Нікітченко. Обидва посилаються на курс 27 гривень за долар, за яким Кабінет Міністрів розробив головний кошторис країни, і на те, що без цього буде складно досягти запланованих надходжень до бюджету.

До того ж, ще потрібні гроші на виплату в жовтні-грудні підвищених пенсій, які влада обіцяє осучаснити вже з 1 жовтня.

«Виходячи з цього, долар до кінця грудня коштуватиме до 28 грн, інакше бюджет виконати буде важко», – підкреслює Львов.

На думку Нікітченка, курс точно перевищить позначку у 27 грн, а в гіршому випадку наблизиться до курсу, який уряд хоче закласти в Держбюджеті на 2018 рік, – 29 грн.

Водночас аналітик Forex club в Україні Андрій Шевчишин впевнений, що долар буде дешевшати: «У цьому році курс гривні стабілізують зовнішні ресурси, перш за все транші МВФ і розміщення єврооблігацій, яке готує Міністерство фінансів. Дало вагомий результат і підвищення мінімальних зарплат, податки на які збільшили доходи бюджету, оскільки стали меншими дотації з державної скарбниці до Пенсійного фонду. Тому курс досягне максимум 27 грн за долар, а це нижче розрахованого урядом».

Євро в Україні, за оцінками аналітиків, навпаки буде дорожчати. Головна причина полягає у тому, що євровалюта продовжить зміцнюватися до долара через те, що економіка країн єврозони на підйомі і Центробанк ЄС не збирається поки збільшувати облікову ставку, а ось в США навпаки, через що розрив у вартості постійно збільшується.

«Якщо на початку року співвідношення долар-євро було 1,04, то зараз 1,19-1,20, цим і пояснюється, подорожчання євро в Україні». Згідно з цими оцінками, до кінця року може бути 1,22.

Щоправда, Шевчишин запевняє, що період зміцнення євро закінчився і до кінця року можливий невеликий відкат – до 1,17.

Підсумувавши прогнози, можна підрахувати, що курс готівкового євро в грудні буде в межах 31-34 грн/євро).

Читайте: Лише кожен десятий українець вважає курс валют адекватним

БЕЗ КОМЕНТАРІВ