Хлопців вибрали через онлайн-турнір із 700 претендентів від України

Талановиті студенти-програмісти з міста Тернопіль Сергій Ковалевський та Юрій Трибрат виграли чемпіонат «Fast algoritmics» у складі команди «Тьюринґ Проджект» в Кракові. Тепер їх запрошують працювати в Google та Apple. Про це інформує видання 20 хвилин

Українська команда, що складається з двох тернопільців та чотирьох магістрантів Львівського університету, тричі перемагала на київських змаганнях і двічі брала срібні нагороди на конвенті в болгарському місті Варна. На чемпіонат у Польщі хлопців відібрали через онлайн-турнір із 700 претендентів від України.

За правилами організаторів «Fast algoritmics», в змаганнях можуть взяти участь навіть першокурсники, але всіх стосується правило – взяти участь можна тільки один раз.

Спочатку всі шестеро членів команди не бачили помилки на найвиднішому місці. Потім змогли випередити команду із Південної Кореї на три секунди при здачі завдання.

29 квітня потрібно було розв’язати 12 задач, які потребували інтенсивної роботи усіх шістьох учасників. Потрібно було написати програму, яка б виконувала певну послідовність дій, причому за найкоротший час і при мінімальному обсязі використаної комп’ютерної пам’яті. Завдання стосувалися різних речей: паркування автомобілів, розв’язування рівнянь, пошуку імовірності зіткнення Землі із кометою.

В неділю завдання пропонували спонсори – Microsoft, IBM та інші. Вони виявилися складнішими: із 10 задач українці впорались із чотирма, але цього вистачило для перемоги.

Другого дня, ближче до фіналу, з досьє хлопців ознайомились представники компаній Google та Apple. Поки що члени команди готуються до випускних іспитів та отримання дипломів у Тернопільському техуніверситеті, а потім визначаться зі своїм майбутнім.

Довідка: Міжнародна олімпіада «Fast algoritmics» проходить уже вдесяте за сприяння ЮНЕСКО та передових комп’ютерних компаній. В 2010 році турнір опинився на першому місці в рейтингу математичних змагань, складеному Гарвардським університетом. 80% учасників кожної олімпіади потрапляють без співбесід і попереднього стажування в штат найкращих американських фірм.

Місце проведення турніру щороку змінюється. Шанхай, Ріо-де-Жанейро, Кейптаун, Амстердам уже побували в ролі господаря змагань. Цього року в Краків приїхали близько 500 учасників, які пройшли жорсткий відбір і по праву можуть називатися найперспективнішою молоддю у світі. Наступного року «Fast algoritmics» пройде у Монреалі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ