Прохор Антоненко, депутат Київради

Забудова на Обухівській – підроблені документи та захоплення землі біля лісу

Злочинці лізуть в хату, коли вдома немає господарів. Так і з забудовами в Києві, поки літо і люди у відпустках, забудовник захопив земельну ділянку впритул до лісу в Святошинському районі. За допомогою підроблених документів він намагається звести житловий будинок по вул. Обухівській та вже встиг вирити котлован.
Однак, повернувшись з відпусток, місцеві мешканці вирішили розібратись з загарбниками території біля їхніх будинків. Забудовник всіляко намагався переконати громаду, що з документами все гаразд, однак де вони, ніхто не знає.
Громада не повірила і паркан впав вчетверте.

Перше питання, яке відразу постало, як взагалі вдалось оформити право власності на недобудову, якщо. зі слів мешканців, які живуть там все життя (фото котловану це підтверджують), тут ніколи не було ніякого будівництва. В липовому техпаспорті йдеться про фундамент з бетонних блоків! Вдумайтесь, на 908 кв/м! і це в 1991 році! Звичайно блоків ніяких немає і ніколи не було (фото).

Головне питання, яким чином підпорядковані Кличку Департаменти видали Декларацію та містобудівні умови всупереч Генеральному плану міста, без права власності на нерухоме майно та землі. А поліція і контролюючі органи закривають очі на захоплення земельної ділянки і будівництво біля лісу (охоронна зона 50м), що карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років згідно ст.197-1 ККУ.

Забудовник переконує, що має право проводити «реконструкцію» без оренди чи власності на землю. Проте згідно законодавства України, «Реконструкція – це перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об’єкта будівництва». Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, маємо справу з незавершеним будівництвом. Тобто, якщо це добудова зупинених об’єктів незавершеного будівництва, то це класифікується, як НОВЕ БУДІВНИЦТВО.

Діюче законодавство України не передбачає можливості нового будівництва житлового будинку за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою. Таким чином, замовник будівництва Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Затишний дім» не має ані права власності, ані права користування земельною ділянки по вул. Обухівській, 122.

Також Замовник не є власником введеного в експлуатацію в установленому порядку об’єкта будівництва і вказав у Декларації недостовірну інформацію щодо виду будівництва, щоб отримати можливість на підставі цієї Декларації проводити будівництво житлового будинку на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети.

По факту підробки та видачі незаконних дозвільних документів готуємо звернення у відповідні органи та продовжуємо контролювати ситуацію.

Пишаюсь активністю громади Святошинського району.
Разом-сила!

Джерело: Прохор Антоненко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ