Керманич ГПУ порівняв свою відставку з контрреволюцією

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не збирається подавати у відставку через ультиматуми. Про це він сказав в інтерв’ю Liga.net.

«Будь-яка посада тимчасова, я за неї не прогинав і не буду прогинати хребта, ні в кого нічого просить не збираюся. Закон не передбачає можливості президенту зняти генпрокурора одноосібно. Якщо комусь хочеться негайно, то для цього є два способи: моя заява або недовіра в парламенті, яка тягне за собою відставку», – сказав очільник ГПУ.

«У відставку, звичайно, у свій час піду. Але не через ультиматуми. Хочу, щоби передача цих досягнень відбулася в законний, спокійний спосіб, бо будь-які революційні потрясіння, як правило, знищують розпочаті процеси і кримінальні провадження», – додав Луценко.

На уточнююче запитання, чи порівнює він свою відставку з революцією, генпрокурор відповів, що скоріше, з контрреволюцією, оскільки  з відставкою керівника ГПУ важливі провадження часто «губляться».

При цьому він наголосив, що не зустрічався з нардепами щодо голосування за його відставку і додав, що  про парламент знає «майже все» і наразі не бачить підстав говорити про недовіру.

«Але, як відомо, ВР може все. Якщо парламент ухвалить недовіру, то сприйму це нормально. Я поважаю цю інституцію, як орган, який балансує політичну систему країни», – сказав Луценко.

На питання, як на його бажання залишитись на посаді відреагував Порошенко, Луценко відповів, що це відповідає точці зору п’ятого президента.

Нагадаємо, раніше у команді президента Володимира Зеленського заявляли, що чинний генеральний прокурор Юрій Луценко повинен залишити свою посаду.