Майже половина американців переконана, що очільника ФБР Джеймса Комі звільнили через розслідування втручання Росії у президентські перегони

Генеральні прокурори 20 американських штатів вимагають провести незалежне розслідування щодо імовірної змови між представниками передвиборчої кампанії Дональда Трампа та ступеня втручання Росії в процес президентських виборів у США. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Лист до заступника генпрокурора США підписали генеральні прокурори штатів Каліфорнія, Коннектикут, Айова, Гаваї, Нью-Мексико, Мен, Іллінойс, Меріленд, Ореґон, Нью-Йорк тощо.

«Ми закликаємо вас негайно призначити спеціального радника. Жителі наших штатів і американський народ заслуговують ґрунтовного розслідування, яке прояснить ступінь втручання Росії, змову представників передвиборчої команди Трампа і будь-яких спроб приховування», –  йдеться у документі.

У свою чергу, республіканець Джон Маккейн заявив, що Конґрес повинен створити спеціальний комітет для розслідування втручання Росії у вибори в США в 2016 році після звільнення директора ФБР Джеймса Комі.

Як відомо, 10 травня президент США Дональд Трамп несподівано звільнив главу Федерального бюро розслідувань. Джеймса Комі призначили на посаду ще за часів адміністрації Барака Обами.  Після цього демократи заявили, що це звільнення може призвести до спроби припинити розслідування про можливе втручання РФ у вибори в США. Сам Трамп запевнив, що замість Комі відомство очолить той, хто робитиме свою роботу краще та поверне ФБР престиж.

До слова більшість американців (54%) не схвалюють рішення Трампа звільнити Комі та вважають його недоцільним. Ще 46% переконані, що очільника ФБР звільнили через розслідування втручання Росії у президентські перегони. 24% вважають, що причиною звільнення стало розслідування справи про електронну пошту Гілларі Клінтон. 22% американців упевнені, що Комі був звільнений з інших причин.

Також 54% опитаних згодні з тим, що неналежні контакти американських чиновників з РФ є серйозною проблемою, яку потрібно розслідувати. З них 83% не впевнені, що розслідування буде проведено гідно після звільнення Комі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ