Додон переконаний, що його країні військові конфлікти не загрожують

Президент Ігор Додон переконаний, що Молдова повинна відмовитися від своїх збройних сил. Про це він заявив в інтерв’ю російській Независимой газете, коментуючи статус Придністров’я у разі його повернення під контроль Кишинева.

«У нас повинна бути спільна державність, спільна бюджетна, банківська системи, спільна зовнішня політика… Спільні кордони – обов’язково. Але армія нам не потрібна», – заявив Додон.

За його словами, Молдові військові конфлікти не загрожують. «Молдова – нейтральна країна, тому в ній не повинно бути збройних сил – ні на лівому, ні на правому берегах Дністра. З ким нам воювати?» – риторично запитує Додон.

На думку глави держави, у Тирасполя зараз є два сценарії – або стати частиною України, або Молдови. Він виступає за реалізацію другого.

«Упевнений, що для Придністров’я краще бути частиною Республіки Молдова. Отримати незалежність або стати суб’єктом Російської Федерації для Придністров’я нереально. У керівництві Придністров’я сьогодні виходять з того, що вони не платять за російський газ, туди йде фінансування з Москви, і їм добре. Але ситуація змінилася. Того, що було останні 25 років, найімовірніше, не буде. Тому потрібно дивитися, куди нам рухатися далі», – сказав він.

Додон повідомив, що обговорював проблему Придністров’я з керівництвом РФ, Європейського Союзу, дипломатичними представниками Німеччини, Франції.

«Вважаю, що після виборів в Молдові (що пройдуть 2018 року, – ред.), коли буде створена промолдавська більшість у парламенті, з 2019 року треба починати працювати над придністровським врегулюванням», – резюмував президент Молдови.