За словами політолога, протести в Білорусі є загрозою і для України

Політичний експерт Сергій Постоловський у коментарі 24 пояснив, чи торкнеться України ситуація з численними протестами в Білорусі та РФ.

Нагадаємо, 25 березня в Білорусі відбулися акції, присвячені Дню волі. Білоруські правоохоронці масово заарештували учасників мітингів. Зокрема, на 15 діб заарештували й українця.

За словами Постоловського, протести в Білорусі несуть певні ризики для України. Причому, набагато більші, ніж російські мітинги. Зокрема, якщо Олександр Лукашенко не втримає ситуацію, то можливий ризик військового вторгнення Росії в Білорусь за донбаським сценарієм.

«Як би дивно це не звучало, дії Лукашенка для України більш вигідні, ніж перемога білоруської опозиції. Початок війни в Білорусі впливає на зростання ризику вторгнення російських військ в Україну зі сторони білоруського кордону. І є сумніви, що Європа виступатиме за Білорусь так, як за Україну», – підкреслив фахівець.

Він зауважив, що, з одного боку, Лукашенко хоче відкритися ближче до Європи. Із іншого – він дуже жорстко діє по зачистці масових протестів.

Експерт підкреслив, що, звичайно, рано чи пізно Лукашенко відійде від влади. Питання полягає лише в тому, хто займе його місце, і як Росія використає цю ситуацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ