Один з правоохоронців погрожував протестантам пістолетом

Увечері 22 грудня шоста хвиля протестів «жовтих жилетів» переросла у сутички з поліцією в Парижі. Зокрема, учасники акції напали на трьох поліцейських-мотоциклістів на Єлисейських полях. Один з них дістав вогнепальну зброю, щоби відлякати натовп, передає Європейська правда.

Відео інциденту поширилося в соцмережах.

На відео можна побачити, як один з поліцейських ненадовго дістав свій пістолет і направив його на протестуючих. Після цього він поїхав на мотоциклі, двоє його колег поїхали на другому. Третій мотоцикл залишився на землі.

Пізніше на місце інциденту прибули додаткові сили поліції, які відтіснили протестувальників, поліцейський повернувся і забрав свій мотоцикл.

Влада виправдовує дії офіцера і заявляє, що він правильно діяв.

«Це дозволило отримати хвилину паузи, яка дозволила моїм колегам безпечно покинути місце події. Це тактика стримування», – сказав Рокко Контенто з французького поліцейського союзу Unite FGP.

Контенто назвав цей крок винятковим, але сказав, що поліцейському дозволено дістати зброю, якщо йому загрожують фізично.

Водночас протестувальники заявляють про непропорційні дії поліції, включаючи численні побиття, також зафіксовані на відео. В результаті зіткнень постраждали сотні людей, в основному учасники протесту, а також співробітники поліції та журналісти.

Як відомо, 17 листопада протести у Франції розпочали водії, незгодні з підвищенням податку на пальне.