Політичний експерт Михайло Бесараб

Політолог Михайло Бесараб в інтерв’ю Країні висловив думку, що у відповідь на неспроможність Мінського формату Україні варто доводити вину Росії, визнати офіційно окупацію Криму і частини Донбасу.

«У нас немає консолідованої претензії до РФ. Тобто Україна позивається проти Росії до різних судів за різні епізоди, згідно з різними міжнародно-правовими актами», – підкреслив політолог.

Він переконаний, що слід ухвалити закон про тимчасово окуповані території.

«Усе, що відбулося в Криму і на Донбасі, повинно отримати адекватну назву – збройна агресія Російської Федерації проти України. А території Криму й ОРДЛО мають бути визнані тимчасово окупованими з відповідними правовими наслідками для них, держави-агресора й України. Держава-агресор має нести відповідальність за агресію та фактично за все, що відбувається на окупованих територіях», – зауважив Бесараб.

Натомість, як він зауважив, що влада твердить про безальтернативність Мінських домовленостей.

«Порошенко торпедує будь-яку критику Мінських домовленостей та ідею такого законопроекту. Поширюють відверту брехню, що тоді фактично відмовляємося від окупованих територій або всі тамтешні люди будуть змушені піти до лав збройних формувань «ЛНР» і «ДНР». Насправді, якщо не визнаємо ОРДЛО окупованими, то остаточно погодимося на те, що в Україні внутрішній конфлікт і будемо нести повну відповідальність за наслідки руйнацій і гуманітарну катастрофу там».

«У новому законопроекті маємо прописати, що ті території належать Україні. Ми від них не відмовляємося, тільки визнаємо факт тимчасової окупації. Зараз ми не можемо звільнити їх у силовий спосіб через різні обставини. А в результаті політичних компромісів – це означає отримати їх на російських умовах», – стверджує експерт.

Крім того, він нагадав, що у той же час Міністерство з тимчасово окупованих територій України ухвалило концепцію Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України. За словами політолога, вона ставить за мету досягти порозуміння через діалог у різних сферах взаємодії.

«Це – тихе повернення окупованих територій до складу України й ігнорування факту збройної агресії. Це те саме, що пропонує «Мінськ». Тільки у вигляді підступного плану з гуманними намірами й шляхетними цілями. Жодного слова про напад Росії на Україну», – підсумував Бесараб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ