Президент Молдови заявив, що прагне об’єднання країни

«Придністровська Молдавська Республіка» ніколи не буде незалежною державою та не увійде до складу Російської Федерації. Про це сказав президент Молдови Ігор Додон, повідомляє Newsmaker.md.

Він заявив, що прагне об’єднання країни: «У Молдови немає майбутнього без Придністров’я, а Придністров’я не має його без Молдови».

«Статусу як суб’єкта Російської Федерації не буде, тільки об’єднання в рамках єдиної держави. Ми знайдемо формулу. Давайте обговорювати», – наголосив він.

Додон також нагадав, що Придністров’я має 7 мільярдів боргу за газ, за який сепаратистський регіон ніколи не платив. Але навіть у цих умовах придністровські товари продовжують залишатися неконкурентоспроможними.

«За останні 25 років в економіку Придністров’я було інвестовано приблизно 15 млрд. доларів. Правий берег ніколи не отримував стільки грошей. З такими грошима в регіоні, де проживають 300-400 тис. осіб, можна було побудувати другий Дубай», –  сказав президент Молдови.

Нагадаємо,  23 травня один із речників влади невизнаного Придністров’я заявив на брифінгу, що Тирасполь не цікавить план федералізації Молдови, оскільки Придністров’я хоче незалежності, а потім об’єднання з Росією, про що його жителі заявили ще на референдумі 2006 року.

Як відомо, на початку травня Конституційний суд Молодови визнав неконституційним перебування російських військових на території Придністров’я. Згідно з висновком суду, «близько 11 відсотків території Молдови окуповані, а російська армія не була виведена з Придністровського регіону».