Захист Саакашвілі заявив, що оскаржить позбавлення його українського громадянства, однак для цього потрібна паперова версія рішення

З десяток прихильників Міхеїла Саакашвілі зайшли до Адміністрації Президента на чолі з нардепом Юрієм Дерев’янком. Активісти пішли просити копію указу про позбавлення екс-голови Одещини українського громадянства, передає Українська правда.

Раніше 27 липня на Майдані Незалежності почалася акція симпатиків Саакашвілі – вони протестували проти позбавлення лідера «Руху нових сил Михайла Саакашвілі» громадянства України. Згодом учасники мітингу рушили на Банкову. Вони спробували «штурмувати» загорожу, але прорватися їм не вдалося.

На вулиці перед АП стоїть знак, що через ремонтні роботи прохід 27 липня нею закрито. Під час акції постраждала машина – з неї зняли номерний знак.

Як відомо, президент Петро Порошенко позбавив громадянства України екс-президента Грузії та колишнього голову Одеської обласної держадміністрації Міхеїла Саакашвілі. Адміністрація президента це підтвердила 27 липня, хоча інформація поширилася ще 26-го. В АП заявили, що відповідний указ «не підлягає публікуванню, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема, персональні дані». Також на Банковій пояснили, що Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президенті України.

Водночас захист Саакашвілі заявив, що оскаржить позбавлення його українського громадянства.

На мітингу прихильників політика у Києві адвокат Павло Богомазов повідомив, що в Генпрокуратурі нічого нового про указ глави держави йому не сказали.

«Ми почули, що ГПУ просто зізналися, що закон використали», – заявив адвокат: «Щоб не складати руки, ми йдемо до адмінсуду, щоб оскаржити рішення про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства». Однак подати апеляцію можна буде після отримання паперової версії рішення.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура Грузії вже двічі офіційно зверталася до української сторони з проханням про екстрадицію Саакашвілі і двічі отримала офіційну відмову. Також це питання порушувалося під час останнього візиту Порошенка до Грузії.

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.