Протестувальники вимагали розпустити Миколаївську міськраду

16 листопада у приміщенні Миколаївської міської ради сталися сутички між поліцією та протестувальниками, що є прихильниками екс-мера Олександра Сенкевича, який був замішаний у низці корупційних скандалів.  Про це повідомляє місцеве видання Novosti N.

Активісти прийшли на засідання Миколаївської міської ради та попросили у виконуючої обов’язки міського голови, секретаря міськради Тетяни Казакової слова. Питання було поставлено на голосування, але двічі його провалили депутати.

Після цього близько 30 протестувальників підійшли до президії і оточили Тетяну Казакову. Вони почали розкидати по залу монети номіналом у п’ять копійок і кричати: «Це вам за 5 жовтня». Протестувальники закликали розпустити раду.

Gepostet von Irina Chernyshova am Donnerstag, 16. November 2017

Після цього в зал увійшли співробітники поліції і оголосили, що будівля замінована, тому попросили залишити приміщення. Тетяна Казакова оголосила, що замінував будівлю Сенкевич. Потім хтось із активістів запалив петарду – приміщення наповнилося димом.

Поліцейські почали відтісняти протестульників до виходу, виникли суперечки і бійки. В результаті більшість активістів виштовхали із залу засідань, а частину журналістів заблокували у приміщенні, не дозволяючи проводити зйомку.

Gepostet von Irina Chernyshova am Donnerstag, 16. November 2017

Глава патрульної поліції Миколаєва Максим Ахрамеєв, який особисто утримував в дверях журналістів, сказав, що це «пов’язано із забезпеченням безпеки представників ЗМІ».

Нагадаємо, 5 жовтня депутати Миколаївської міської ради пітримали дострокове припинення повноважень міськоголови Сенкевича. За висловлення недовіри депутати проголосували одностайно. Після відставки Сенкевича обов’язки міськголови виконує секретар міської ради Тетяна Казакова.

12 жовтня до суду надійшла позовна заява від Сенкевича до Миколаївської міськради щодо скасування рішення міськради «Про дострокове припинення повноважень міського голови» від 5 жовтня 2017 року.

Сенкевич переміг на виборах міського голови Миколаєва у листопаді 2015 року, він балотувався від «Самопомочі».

Упродовж всього року Олександр Сенкевич був замішаний у низці корупційних скандалів. Зокрема, за даними Генпрокуратури, мер Миколаєва разом зі своїм заступником Антоном Турупаловим фігурують в схемі отримання «відкатів» від низки фірм, які виконували роботи з ремонту доріг в місті Миколаєві в 2016-2017 роках. Сума «відкатів» становила 6% від загального обороту з виконаних робіт. У вересні 2017 генпрокурор України Юрій Луценко заявив про зв’язок частини депутатів Миколаївської міськради і мера міста з кримінальним авторитетом і бізнесменом Михайлом Тітовим, відомим на прізвисько «Мультик».

14 червня правоохоронці повинні були вручити Сенкевичу протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією – мер не заявив про конфлікт інтересів, коли голосував за нарахування собі підвищеної зарплати. Але тоді Сенкевич сховався від поліції та журналістів і через балкон переліз в сусідній кабінет. Пізніше протокол таки вдалося вручити.

8 жовтня на Соборній площі міста провели віче на підтримку Сенкевича, який очолює Миколаївську міську організацію «Самопомочі».