Роботи працюватимуть із паливом на ЧАЕС

Енергетики намагаються «приручити» у новому сховищі відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській атомній станції роботів, які мають діставати, розбирати та сортувати уранові стрижні. Про це йдеться у сюжеті 1+1.

Нове сховище розташоване у кількох сотнях метрів від ЧАЕС, тривають оздоблювальні роботи.

Нині понад 20 тисяч відпрацьованих ядерних збірок із реакторів станції зберігається в старому сховищі, однак користуватися ним можна ще 7 років максимум. Тому було вирішено звести нове вартістю майже в 400 мільйонів євро за гроші закордонних інвесторів.

Тепер усі уранові збірки треба перевезти: спершу відпрацьоване ядерне паливо зі старого сховища потрапить у нове приміщення по рейках, далі контейнер зі стрижнями перевернуть вертикально та піднімуть у так звану гарячу камеру, де працюють із імітаторами відпрацьованого палива – ці сталеві стрижні цілком безпечні.

Справжні уранові стрижні зможуть потрапити сюди вже на початку наступного року. Процесами керують кілька інженерів, які спостерігають за всім крізь товсте скло, яке не пропускає радіацію, та за допомогою камер спостереження. Якщо ж якийсь із механізмів зламається, з радіаційного приміщення на ремонт його доправить спеціальний підіймач.

Після того, як уранові стрижні розрізані, відсортовані та завантажені в герметичні пенали, їх знову вивезуть по залізничних коліях на вулицю – до зони зберігання. У цих масивних залізобетонних конструкціях відпрацьоване ядерне паливо з Чорнобильської АЕС зберігатиметься ще 100 років.

Сама будівля, за словами фахівців, після завершення процесу приречена на консервацію.

Читайте: У США знімуть серіал про катастрофу на Чорнобильській АЕС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ