Інцидент стався у Новогродівці Донецької області

У Новогродівці на Донеччині співробітниця школи вчинила напад на активіста, який зафіксував на відео факт підкупу виборців. Правоохоронці проводять досудове розслідування.

Як інформує мереж ОПОРА із посиланням насайт Нацполіції в Донецькій області, 14 лютого близько 21:00 на лінію 102 надійшло звернення від чоловіка, який повідомив, що в територіальному центрі соцобслуговування у Новогродівці проводяться політичні збори, що порушує чине виборче законодавство.

Заявник зазначив, що працівники центру заважають йому як громадському активісту вести відеозйомку та виштовхують його з будівлі. Слідчо-оперативна група Селидівського відділення поліції виїхала на місце інциденту, опитала сторони конфлікту та зареєструвала відповідну події у журналі Єдиного обліку заяв та повідомлень громадян.

За даними ОПОРИ, активістом, який зафіксував факт роздачі грошей у стінах територіального центру в Новогродівці, є Дмитро Гавілей. За його словами, він проходив повз терцентр і звернув увагу на те, що біля будівлі знаходилось багато людей, і попри доволі пізній час двері будівлі були відкриті.

«Я зайшов всередину і побачив у коридорі велику чергу, при цьому люди в черзі тримали в руках якісь конверти. Я запитав, що тут відбувається, і люди з черги сказали, що їм дають по 500 гривень від партії «Солідарність». Я записував на телефон все, що відбувалось у приміщенні центру. Але раптово на мене накинулася одна з жінок і вихопила телефон», – розповів активіст Дмитро Гавілей.

«Згодом до неї приєднався невідомий чоловік, і вони вже разом вимагали, аби я пішов. Вони виштовхали мене з терцентру. Чоловік погрожував мені, що якщо я не піду, то він мене розстріляє. Я сказав йому, що у центрі знаходиться багато свідків, тому стріляй, якщо прагнеш. Після цього вони повернули мені телефон та зачинили двері територіального центру зсередини», – зазначив активіст.

Дмитро Гавілей викликав поліцію і написав заяву за фактом нападу на нього.

«Працівники центру не відчиняли двері навіть поліції, поліцейські світили ліхтариком у вікна та стукали у двері. Вони відкрили їх тільки тоді, коли їм вже потрібно було випустити людей, які отримували гроші. Як тільки ті побачили правоохоронців, вони відразу розбіглися. Я дав свідчення за фактом нападу на мене і вказав, що в будівлі терцентру проводилося якесь політичне зібрання. Жінка, яка нападала на мене, виявилася співробітницею школи», – зазначив Гавілей.

Представники ОПОРИ звернулись до директорки територіального центру соціального обслуговування Ірини Шуруєвої, щоби почути її аргументи з приводу інциденту, що трапився в стінах установи.

«Чи існують документи, що підтверджують факт роздачі грошей? Говорити можна багато чого. Коментувати я нічого не збираюсь, тим паче, я не бачу вашого посвідчення, не знаю вас. Все, що треба було пояснити моєму керівництву, я пояснила», – зазначила Шуруєва.

У коментарі ОПОРІ голова Новогродівської міської ради Людмила Білецька зазначила, що дізналась про відповідне зібрання, що проходило на базі центру, ранком 15 лютого: «Представники громадської організації звернулись до очільниці центру із проханням провести на їхній території двогодинну зустріч, аби дізнатись у мешканців про їхні потреби. До нас доволі часто приїздять представники волонтерських організацій, спочатку спілкуються з людьми, цікавляться, що людям потрібно, а потім – роздають гуманітарну допомогу. Таке пояснення мені надала директорка закладу. Вона ще зазначила, що отримала офіційний лист із проханням провести цю зустріч протягом 2-3 годин. Організатори цієї зустрічі самі запрошували людей на цю зустріч, спілкувались із ними, і за словами директорки центру, вона не бачила роздачі коштів в межах установи. Я вірю своїм співробітникам».