Антон Антонов-Овсієнко мав взяти участь у Книжковому арсеналі

Прикордонники не пропустили на територію України ліберального письменника з Росії Антона Антонова-Овсієнка. Про це 24 травня у Facebook повідомив український письменник Ян Валетов.

«Вчора ввечері на кордоні, в Жулянах, не пропустили в Україну Антона Антонова-Овсієнка, автора книги «Три війни Росії з Україною», російського ліберала, людину вільних проукраїнських поглядів. Виявляється, йому заборонений в’їзд з 9.06.2018 року. Чому? ХЗ. Абсурд», – написав він.

Валетов додав, що російський письменник – «друг нашої країни, справжній російський патріот, який бореться за демократичну Росію», і йому соромно, що «ми так ставимося до тих, хто любить Україну і переживає за неї».

За його словами, з аеропорту «Київ» письменника чекав зворотний літак у Мінськ.

Вчера вечером на границе, в Жулянах, не пропустили в Украину Антон Антонов-Овсеенко , автора книги Три войны России с…

Gepostet von Yan Waletow am Donnerstag, 23. Mai 2019

Антонов-Овсієнко, у свою чергу, що ніколи незаконно не відвідував окупований росіянами Крим.

«Я НЕ їздив до Криму. І на марші пам’яті Нємцова ходжу з українським прапором. В Москві, не в Києві», – написав він.

В інших коментарях він повідомив імовірну причину заборони – прикордонники його прийняли за путініста Антона Антонова, який внесений до бази сайту «Миротворець».

«Заборона на в’їзд з червня 2018. Без пояснень. Але вже з’ясували, де джерело рішення. Судячи зі всього, непорозуміння: подекуди перестаралися. І є готовність вирішити питання позитивно. Правда, на Книжковий арсенал я вже не потрапив, і читачі, які прийдуть туди сьогодні за моєю новою книжкою з авторським підписом, автора не побачать. Так завжди буває, коли чиновники біжать попереду паровоза: завдають шкоди самому паровозу… Здається, з’ясовується – звідки ноги ростуть. На сайті Миротворець є Антонов Антон – кримнашист, путініст і все подібне. Мене прийняли за нього. Ось «здорово», якщо він вільно катається Україною, на відміну від мене…», – повідомив в російський письменник.