Заступник глави НБУ Олег Чурій пояснив наслідки скасування націоналізації фінустанови

Якщо апеляційний суд скасує націоналізацію «ПриватБанку», а рішення буде реалізовано на практиці, то будуть скасовані відповідні рішення Нацбанку й уряду, а фінустанова повинна буде повернути 155 мільярдів гривень, внесених державою в капітал. Про це під час Шведсько-українського бізнес-форуму в Києві 24 травня заявив заступник глави НБУ Олег Чурій, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми можемо фантазувати, що станеться в разі негативного рішення апеляційного суду… Капітал «ПриватБанку» – 147 млрд гривень. Якщо відняти 155 млрд гривень, матимемо величезну діру в капіталі, точніше, в активах. І НБУ знову визнає банк неплатоспроможним», – описав він можливий сценарій.

Чурій зазначив, що в такому разі банк буде передано Фонду гарантування вкладів фізосіб, який вимагатиме в уряду ОВДП для виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам, а фонд, у свою чергу, прийде по їхню монетизацію до Нацбанку.

«Матимемо вплив і на валютний ринок, і на інфляцію», – сказав заступник глави НБУ. Він зазначив, що Нацбанк не має права коментувати рішення судів, проте події, що відбуваються, є ризиком для ринку.

Серед інших судових рішень, які ставлять під сумніви здатність Нацбанку відповідати за стабільність гривні й банківської системи, він назвав визнання незаконними перевірок НБУ.