Звинувачення стосуються можливого відмивання мільярдів доларів через делаверські shell-компанії, які купували підприємства і комерційну нерухомість в США

Державний «ПриватБанк» подав позов до Канцелярського суду штату Делавер у США до колишнього власника фінансової установи олігарха Ігоря Коломойського. Про це свідчить інформація на сайті суду, передає Економічна правда.

Позов було подано 21 травня 2019 року. Будь-яка інформація про терміни його розгляду наразі відсутня.

Ресурс Law360 стверджує, що серед відповідачів також є і другий найбільший екс-власник банку Геннадій Боголюбов та їхні інвестиційні компанії, а звинувачення стосуються можливого відмивання мільярдів доларів через делаверські shell-компанії, які купували підприємства і комерційну нерухомість в США.

У позові також фігурують троє «агентів» цієї схеми – Мордехай Корф, Хаїм Шохет і Уріель Цві Лабер – і близько 20 компаній, зареєстрованих в штаті Делавер.

У своїй заяві «ПриватБанк» заявив про мільярдні збитки. За його даними, відповідачі використовували кошти для скупки цінної нерухомості у штаті Огайо і ще у понад 12 штатих, зокрема в Техасі, Флориді й Кентуккі.

Гроші пішли на придбання «стратегічно важливих» підприємств з виробництва сталі і феросплавів, розташованих в штатах Огайо, Мічиган, Західна Вірджинія і Кентуккі, а значні інвестиції в комерційну нерухомість були також зроблені в таких місцях, як Даллас і Клівленд.

За даними Law360, «ПриватБанк» звинувачує всіх причетних нібито в несправедливому збагаченні (unjust enrichment), шахрайських переказах (fraudulent transfers), цивільній змові (civil conspiracy) і alter-ego liability (т.зв. питання «корпоративної вуалі»).

«ПриватБанк» представлений в суді юристами з Abrams & Bayliss LLP і Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP.