Facebook
Соціальна мережа Facebook

Британські психологи провели дослідження, аби з’ясувати, скільки справжніх друзів у соцмережі Facebook може мати середньостатистична людина. Результати оприлюднили у науковому виданні Royal Society Open Science, пише ABC News.

У своїй роботі фахівці спирались на матеріали дослідження антрополога і психолога Данбара 1990-х років. Згідно його інформації, індивід здатний підтримувати стійкі зв’язки зі 100-230 людьми (Данабар вивчав поводження стадних приматів та особливості їхньої мозкової активності). Учені зазначають, що стосовно соціальних мереж ця теорія також виявляється робочою.

Психологи провели опитування, в якому взяли участь понад 3 тисячі людей. У першій групі були особи, кількість друзів у Facebook у яких становила в середньому 155 осіб. У наступній – 183 людини. В обох випадках у кожного з респондентів було близько чотирьох реальних друзів і по 14 приятелів, до яких вони могли звернутися (за потреби) за співчуттям, але не підтримкою.

Учені наголошують, що коли кількість друзів у Facebook перевищує 300, то в цьому списку далеко не завжди є навіть реальні знайомі.

Читайте: Facebook запустив програму терапії для розбитих сердець

БЕЗ КОМЕНТАРІВ